Wyposażenie domu

Solidny kocioł na pellet

Od wieków jest tak, że ogrzewanie kojarzone jest głównie ze spalaniem drewna. Z biegiem czasu zaczęto również stosować węgiel czy koks. Czasami nawet stosowano torf. Od jakiegoś czasu branża grzewcza przeżywa jednak prawdziwą rewolucję. Wpływ na to ma pojawienie się w sprzedaży najróżniejszych ekologicznych materiałów opałowych.

Skuteczne ogrzewanie pelletem

piec na pelletDrewno czy węgiel to nie są już jedyne materiały opałowe jakie możemy zastosować w swoim domu. Mnóstwo osób zdecydowało się na postawienie na materiały, których spalanie w mniejszym stopniu niszczy otaczającą nas przyrodę. Przykładem może być tutaj ekogroszek czy też pellet drzewny. Drugi ze wspomnianych materiałów jest wytwarzany z wiórów drzewnych, które łączone są ze sobą przy użyciu specjalnego lepiszcza. Dodatkowo całość jest poddawana różnym procesom mającym na celu utwardzenie pelletu oraz nadanie mu odpowiedniego kształtu. Żeby skutecznie ogrzewać swój dom tym materiałem konieczny będzie odpowiedni piec na pellet. Sprzęt ten jest wykonany właśnie z myślą o skutecznym spalaniu najdrobniejszych materiałów opałowych. Kluczowym elementem takiego pieca jest podajnik materiału. Jest to urządzenie, dzięki któremu będziemy zwolnieni z obowiązku systematycznego dokładania pelletu do kotła. Wystarczy uzupełnić specjalny zasobnik i z niego pobierane będzie dokładnie tyle pelletu ile trzeba. Naszym zadaniem będzie też ustawienie pożądanej temperatury.

Na dzień dzisiejszy w Polsce mnóstwo firm zajmuje się sprzedażą kotłów przeznaczonych do spalania pelletu. Firmy te bardzo często oprócz samej sprzedaży oferują swoim klientom profesjonalny montaż kotła. Udzielona nam zostanie również jasna instrukcja dotycząca tego jak należy naszego kotła używać. Sprzęt ten obejmowany jest oczywiście długoletnią gwarancją.

Możliwość komentowania Solidny kocioł na pellet została wyłączona