Elektronika

Sprzęt AV do sali konferencyjnej

Sale konferencyjne w hotelu nie były wyposażone szczególnie nowocześnie, gdyż głównie używaliśmy ich do wewnętrznych spotkań, gdzie nie było wymagane wykorzystanie zaawansowanych systemów wyświetleniowych. Na większości sal nie było więc żadnego wyposażenia ponad rzutnik laserowy, podłączany do komputerów osobistych.

Nowoczesne wyposażenie audiowizualne

instalacje avOd niedawna jednak zaczęliśmy udostępniać sale na różnorodne eventy i spotkania biznesowe, więc w końcu zapadła decyzja by je unowocześnić i uczynić atrakcyjniejszymi, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość dużą konkurencję w naszej okolicy. Wszystkie sale zostały więc wyposażone w najnowsze instalacje AV, skonstruowane zgodnie z uwagami dotychczasowych użytkowników i obsługi. Duży nacisk położony został właśnie na wyświetlanie materiału i nagłośnienie. Sale były bez wyjątku duże, a bez nagłośnienia, osoby zajmujące końcowe miejsca nie mogły zobaczyć ekranu, ani też słyszeć dokładnie osoby przedstawiającej materiał. Na salach zostały więc zamontowane bardzo duże ekrany interaktywne, o wiele łatwiejsze w obsłudze niż programy służące do wyświetlania materiału i nie wymagające użycia komputera, oraz bardzo dobre kolumny nagłośnieniowe o świetnej jakości dźwięku. Monitory sterowane za pomocą pilota umożliwiały bardziej aktywny udział prowadzącego w prelekcji, oraz umożliwiały płynniejsze jej przeprowadzenie.

Kolumny, natomiast, regulację zakłóceń oraz autokorekcję, eliminując większość dźwięków powstających z winy wadliwych mikrofonów czy ich nieumiejętnej obsługi. W połączeniu z dużym i bardzo czytelnym ekranem, głośniki umożliwiały uzyskanie niemal kinowego efektu dla widowni, znacznie ułatwiając przeprowadzenie bardzo dużych spotkań, gromadzących ponad sto osób na największych salach.

Możliwość komentowania Sprzęt AV do sali konferencyjnej została wyłączona