Dom i ogród

Studnie głębinowe i pompy do nich

Coraz częściej zamiast tradycyjnych studni z okrągłymi betonami wybiera się studnie głębinowe. Oczywiście to właśnie do nich stworzono specjalne pompy, które działają zupełnie inaczej, niż w przypadku tych pierwszych zbiorników wody. Najważniejsze jest to, że zastosowanie pompy w studniach głębinowych spowodowało jej zmniejszenie. Teraz robione są one o wiele mniejsze, dzięki temu można je tam zmieścić.

Pompy w studniach głębinowych

pompy głębinoweW studniach głębinowych jest o wiele mniej miejsca, dlatego korzysta się z dwóch rodzajów pomp. Takie pompy głębinowe często mają zmniejszoną szerokość, natomiast wydłuża się je, aby efektywnie pracowały, jednocześnie mieszcząc się w zbiorniku. Tego typu pompy są najpopularniejsze z wielu powodów. Między innymi chodzi o to, że zużywają również bardzo mało energii elektrycznej, przy dość efektywnym pompowaniu. Nie ciągną one również zanieczyszczeń. Drugi typ pompy jest jeszcze mocniejszy. Tutaj nie zmniejszono rozmiarów.. Pompa usytuowana jest na zewnątrz, a w zbiorniku znajduje się tylko długa rura. To przez nią idzie pompowana woda. Takie pompy wykorzystywane są w studniach, które mają już naprawdę bardzo dużą głębokość, sięgającą często nawet stu metrów. Jest to sprzęt zaawansowany technicznie, który często przydaje się na gospodarstwach wielohektarowych oraz w elektrowniach do chłodzenia niektórych elementów mechanicznych.

Tego typu pompy można kupić za trzysta złotych, a zarazem za wiele tysięcy złotych. Sęk w tym, że trzeba dopasować pompę do naszych potrzeb. Może być tak, że chcemy mieć tylko niewielką studnię na naszej posesji. Innym ludziom takie pompy służą do wielu innych rzeczy, takich jak podlewanie dużych upraw, których rozmiar sięga setek hektarów. Można sobie wyobrazić, jaką moc muszą one mieć.

Możliwość komentowania Studnie głębinowe i pompy do nich została wyłączona