Sport

Superfoods czyli żywność konopna

 

Owiana wieloma mitami i niesiona na fali popularności związanej z legalizacją konopi w naszym kraju żywność konopna zyskuje coraz większą popularność. Zaliczana do superfoods sprawia, że osoby odżywiające się świadomie chętnie sięgają nie tylko po napoje wzbogacane konopiami ale również wytwarzane z niej oleje, mąki, makarony, a nawet słodycze z dodatkami ziaren.

Zalety żywności konopnej

żywność konopnaTechnologia produkcji tego typu żywności sprawia, że konopie siewne pochodzące z certyfikowanych upraw są pozbawiane THC, czyli substancji psychoaktywnej. Niemniej pozostają w niej cenne składniki odżywcze w dużych ilościach. Szczególnie cenne jest białko konopne, które doskonale uzupełnia niedobory tego składnika w diecie wegan i wegetarian. Kolejnym cennym składnikiem są kwasy omega-3 i omega-6, których każdy tak usilnie poszukuje w produktach używanych na co dzień, a konopie mają ich więcej niż popularne ryby. Dla wielu osób żywność konopna to przede wszystkim właśnie sproszkowane białko pochodzące z nasion rośliny. Można z niego stworzyć ciekawą panierkę do mięs o posmaku orzechowym lub stosować jako dodatek do muesli. Białko to jest polecane przy problemach ze stawami, gdyż w szybki sposób pomaga odbudować naruszoną tkankę. Natomiast czekolada z dodatkiem ziaren konopi siewnej pozwoli złagodzić nagły napad ochoty na słodycze, a przy tym dostarczy ważnych dla organizmu aminokwasów bez rujnowania wielodniowej walki o smukłą sylwetkę.

Przykładowo mąka konopna to produkt idealny dla alergików. Osoby, które musiały czasowo bądź na stałe wyeliminować gluten z diety nie mają łatwego zadania. Natomiast żywność konopna oferuje im możliwość wykonania zarówno słodkich wypieków jak i zastosowania w wykorzystaniu jako panierka właśnie mąki z pozbawionych tłuszczu ziaren tej rośliny.

 

Możliwość komentowania Superfoods czyli żywność konopna została wyłączona