Zdrowie

Suplementacja witaminy D3 – czy warto?

Witamina D3 jest ważną witaminą dla naszego organizmu, niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania. Jest też witaminą, którą trudno w odpowiedniej ilości dostarczyć wraz z pożywieniem, ponieważ przede wszystkim jej synteza następuje przez skórę.

Kiedy trzeba suplementować witaminę D3?

witamina d3 sklepNiestety jednak w naszym kraju dostęp do słońca jest ograniczony. Latem smarujemy się kremami z filtrem, od jesieni do początku wiosny brakuje nam słońca, a w pozostałych miesiącach odkryta powierzchnia ciała wcale nie jest wystarczająco duża, by docierało do niej odpowiednio dużo słońca. Sprawia to, że znaczna część naszego społeczeństwa posiada niedobór tej witaminy, a oznaki tego niedoboru wcale nie są widoczne na pierwszy rzut oka i upewnić się do niego można tylko przez badanie krwi. Najbardziej oczywiste efekty niedoboru tej witaminy to problemy z kośćmi i zębami: krzywica, osteoporoza, bóle stawów. Wpływa także na zmniejszenie ryzyka cukrzycy, raka i łagodzi objawy depresji. Ma także pewien wpływ na poprawę odporności. Z tych powodów warto suplementować tę witaminę od jesieni do końca wiosny, by utrzymywać ją na właściwym poziomie i tym samym dbać o swoje zdrowie. Jeśli chodzi o cenę czy jakość, witamina d3 sklep czy dowolna apteka sprzedaje w podobnej cenie, choć oczywiście występują pewne różnice. Dlatego warto sprawdzić, jaką witaminę d3 naprawdę będzie warto kupić, szczególnie jeśli kupujemy ją dla całej rodziny. Wtedy dobrze jest kupować duże opakowania, które są z reguły bardziej opłacalne.

Nie można zapominać, że do dobrego przyswajania tej witaminy potrzebne są tłuszcze, w których się ona rozpuszcza. Dlatego, choć w kapsułkach z witaminą d3 można znaleźć np. olej z krokosza barwierskiego, to dobrze jest przyjmować je podczas posiłku, w czasie którego jemy tłuszcze.

Zapisz

Zapisz

Możliwość komentowania Suplementacja witaminy D3 – czy warto? została wyłączona