Rolety rzymskie warszawa
Wyposażenie domu

Sypialnia w ludwikowskim stylu

Nie każdy z nas podczas urządzania wnętrz kieruje się najnowszymi trendami. Niektórzy decydują się na sprawdzone rozwiązania i wybierają meble oraz dekoracje, które posłużą przez wiele długich lat i nigdy nie wyjdą z mody. Dobrym na to przykładem może być styl ludwikowski. Wbrew pozorom można go wykorzystywać nie tylko w przestronnych pomieszczeniach czy w komnatach pałacu. Jeżeli znajdziemy złoty środek, to meble ludwikowskie odnajdą się zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w domku jednorodzinnym. Załóżmy na przykład, że w takim trendzie chcemy urządzić naszą sypialnię. Co powinno się w niej znaleźć i jakie dodatki wybierać, żeby osiągnąć stylowy wygląd pomieszczenia?

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy – warto zainwestować w rolety rzymskie Warszawa.

Rolety rzymskie warszawaJeżeli chodzi o sypialnię, to jednym z najważniejszych mebli będzie oczywiście łóżko. Im większe łoże tym lepiej. Na szczęście meble antyczne przeważnie są sporych rozmiarów i znalezienie łóżka odpowiedniej wielkości będzie prostym zadaniem. Równie ważny będzie jego dekoracyjny zagłówek i ozdobne nogi. Zagłówek może być na przykład pikowany, jeżeli dobierzemy do niego w takim samym stylu fotel lub wygodny szezlong, to zyskamy ciekawy zestaw mebli. Po obu stronach łóżka powinny się znaleźć stoliki nocne, one również powinny być w starym stylu. Takie gadżety są wąskie, ale dosyć wysokie i mogą mieć ciekawe rzeźbienia. Jeżeli chcemy nawiązać do prawdziwego stylu antycznego, to wszystkie meble powinny być brązowe. Jeżeli jednak chcemy do sypialni wprowadzić nutkę nowoczesności, to meble w stylu ludwikowskim możemy przemalować na biało, srebrno lub złoto. Wtedy zamiast dominujących brązów i beżów wybierajmy szarości oraz biele.

Jeśli zaś chodzi o dekoracje okien w takiej stylizowanej na antyczną sypialni, to zdecydowanie sprawdzą się tradycyjne zasłony i firany sięgające do samej ziemi. Możemy się również zdecydować na jakieś fantazyjne upięcia, ale zasłony powinny być uszyte z ciężkich tkanin. W sypialni aranżacje okien powinny być także funkcjonalne. Należy mieć albo grube zasłony, albo rolety rzymskie umożliwiające operowanie naturalnym światłem. Doskonałym wyborem będą rolety rzymskie Warszawa o wysokiej jakości, które przetrwają przez wiele lat.

Możliwość komentowania Sypialnia w ludwikowskim stylu została wyłączona