szkło laminowane
Wyposażenie domu

Szkło laminowane jako dekoracja?

Ściana nad blatem kuchennym daje możliwość ciekawego wykończenia dekoracyjnego pomieszczenia. Dodatkowo jest to miejsce, które należy zabezpieczyć przed zabrudzeniem, zachlapaniem wodą lub tłuszczem. Materiał tam położony musi być więc na to odporny, a jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości. Dlaczego nie zainwestować w szkło laminowane?

Szkło laminowane dekoracyjne  jest doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych.

szkło laminowaneWiele osób obawia się szkła jako materiału nietrwałego i kruchego, ale w takich pomieszczeniach używane jest szkło klejone lub hartowane, czyli tzw. bezpieczne, czyli jeśli szyba rozbije się to zachowa ona swój kształt i się nie rozpryśnie, ponieważ kawałeczki szkła utrzymają się na folii. Folia dodatkowo zwiększa odporność szkła na zmiany temperatury. Szkło hartowane staje się odporne dopiero w procesie hartowania, polega ono na tym, że jest ono ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury, a następnie bardzo szybko schładzane. Dzięki temu szkło laminowane po rozbiciu rozpryskuje się na drobne, ale nieostre kawałki. Przeciwnicy wykorzystywania paneli szklanych jako szkła w kuchni twierdzą, że widać na nim każdą kroplę tłuszczu czy wody, ale powierzchnia szkła laminowanego jest gładka, i co za tym idzie wyczyszczenie jej nie sprawia żadnego problemu, jest to nawet łatwiejsze niż czyszczenie fug między płytkami. W przypadku gdy zastosowane są panele szklane to oprócz względów praktycznych za stosowaniem szkła w kuchni przemawiają względy dekoracyjne. Jest to rozwiązanie bardzo często spotykane w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym, idealne do kuchni otwartych, połączonych z pokojem dziennym. Jednak takie kuchnie wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i wybieraniu wyposażenia, należy pamiętać, że panele szklane dobiera się je do wnętrza, na które kuchnia się otwiera. Szkło jednobarwne nie dominuje wnętrza tak jak płytki i łatwiej połączyć pomieszczenia o różnych funkcjach w jedną całość stylistyczną, ale musimy jednak pamiętać, że szkło naturalnie ma lekko zielonkawe zabarwienie. Oczywiście możemy wybrać także szkło laminowane z ozdobnym motywem, fotografią czy grafiką.

Szkło laminowane  to nowoczesne  rozwiązanie designerskie, które dostosowuje się do wnętrza w zależności od indywidualnych preferencji. Może być elementem tła, albo dominować jako designerski dodatek. To do nas nalezy ostateczna decyzja jaki efekt pragniemy osiągnąć.

Możliwość komentowania Szkło laminowane jako dekoracja? została wyłączona