taśma gumowa
Zdrowie

Taśma gumowa łatwa do wymiany

Na siłownię chodzę regularnie od pół roku. Miejsce, które wybrałem na salę tortur dla siebie, wybrałem na podstawie lokalizacji oraz wyposażeniu.

Wymiana taśm gumowych następuje częściej niż staroużytkowych

taśma gumowaWymogiem dla mnie był duży park urządzeń, na których można ćwiczyć. Wiąże się to z tym, że można wykonać szeroki wachlarz ćwiczeń, ale również nie trzeba czekać w kolejkach, aż na przykład bieżnia czy ławeczka się zwolni. Mimo, że uczęszczam już tam chwilę, nie wszystkie urządzanie są przeze mnie odkryte. Nie korzystałem jeszcze z każdego z nich. Postanowiłem więc pewnego razu wykorzystać wszystkie dostępne sprzęty, a nóż, widelec mi się spodoba. Tak więc zacząłem korzystać na początku z ciężarków, które przeznaczone są wykonywania przysiadów, z dumbelli które jak się okazuje mają duży wpływ na rozwój mięśnia trójgłowego w ramionach, a nawet ze steppera skrętnego, z którego raczej korzystają tylko kobiety.
Jedne spodobały mi się bardziej, inne mniej, natomiast największą ciekawość wzbudził we mnie masażer. Jest to urządzenie na którym się staje, na wysokości brzucha zakłada się specjalny pas, który po włączeniu zaczyna bardzo mocno wibrować. Po dziesięciu minutach na tym urządzeniu czułem się bardzo wypoczęty i rozluźniony. Trzeba było więc zapytać asystenta siłowni o jego budowę, a w szczególności tego pasa. Jak się okazała jest to taśma staroużyteczna charakteryzująca się bardzo dużą wytrzymałością.

Taka taśma gumowa jest prosta w użytkowaniu, a jeżeli powoli się zużywa, to bez problemu można ją wymienić na nową za niewielkie pieniądze.

Więcej i taśmach gumowych, staroużytkowych: http://pas-met.pl