sklepy internetowe
Informatyka

Technologia w służbie e-handlu

Temat technologii w branży e-commerce to w pewnym sensie rozmowa o obecności wody podczas poławiania ryb. Sam charakter gałęzi gospodarki, jaką jest e-handel, definiuje przecież wysoki stopień jej technologicznego zaawansowania.

Technologia pomaga, a wręcz pozwala nam na e-handel

sklepy internetowe Wszystko jednak jest względne i również w dziedzinie sklepów internetowych możemy znaleźć bardziej i mniej zaawansowane technologicznie. Nowoczesne, świadome firmy korzystają z usług hosterów, takich jak Prestashop. Cenione są również sklepy internetowe magneto. Tak naprawdę kwestia dostarczania oprogramowania obsługującego sklepy internetowe Prestashop, czy jakiekolwiek inne to tylko część tematu. Zarówno Magento, jak i jego popularny konkurent to popularne, darmowe technologie open source, ale do sprawnego funkcjonowania sklep internetowy potrzebuje dobrego zarządzania bazą danych klientów, zawartych transakcji i stanów magazynowych. Potężne, zintegrowane systemy erp, wykorzystujące do działania również technologię chmury, to już praktycznie obowiązkowa technologia w każdym szanującym się sklepie, który pragnie nadążyć za konkurencją. W wykorzystaniu narzędzi dostępnych dzisiaj do poprawienia sprzedaży i wypromowania się na rynku, potrzebna jest z kolei pomysłowość.

Drukowanie ulotek jest już niemal staromodne – dzisiaj obowiązkowa jest obecność w mediach społecznościowych i w miarę możliwości, jeżeli nasza branża to umożliwia, prowadzenie kanału na youtubie. Warto chwytać się różnych eleganckich i spytnych środków, aby zawalczyć o swoją pozycję na rynku.