Zdrowie

Testy na bakterie Helicobacter pylori

Dolegliwości zdrowotne to coś, co dokucza znacznej części społeczeństwa. Niewielkie dolegliwości każdy z nas na pewno choć raz zbagatelizował, a one same minęły. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których ciężko jest zbagatelizować objawy i nie zwracać na nie uwagi lub też „nauczyć się z nimi żyć”. Tak jest w przypadku dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Testy wykrywające bakterie

test na bakterieProblemy z układem pokarmowym nie zawsze spowodowane są niewielkimi zatruciami, które po pewnym czasie miną. Zdarza się, że mija kilka dni, a problem nadal nas dotyczy. Zapewne część z nas słyszała, że istnieją pewne bakterie o nazwie Helicobacter pylori, które bytują w naszym przewodzie pokarmowym. Nie znajdują się one u wszystkich, ale posiada jest znaczna część społeczeństwa, bo aż dziewięćdziesiąt procent. Bakteria ta żeruje w żołądku i zazwyczaj nie wywołuje żadnych dolegliwości, kiedy jednak pojawiają się problemy natury gastrycznej warto wykonać test na bakterie, który może wykryć obecność Helicobacter pylori. Każdy człowiek z domowym zaciszu może wykonać taki test z materiału biologicznego, jakim jest kał. Tradycyjny test na bakterie Helicobacter pylori możemy zakupić w każdej aptece za niewielką kwotę. Jest to test płytkowy, co oznacza, że wyglądem przypomina właśnie test ciążowy. Jest równie łatwy w obsłudze, a do jego wykonania nie potrzebujemy wiele wolnego czasu. Już po kilku minutach otrzymujemy wynik w postaci pasków w odpowiednich okienkach. Obecność paska w polu testowym oznacza obecność bakterii i może wskazywać na to, że ona jest przyczyną naszych problemów.

Okazuje się, że nie jest trudno dokonać diagnozy w domowym zaciszu. Obecnie test na bakterie dostępny jest w każdej aptece i już za niewielkie pieniądze możemy stać się jego właścicielami. Warto dodać, że pozytywny wynik test nie oznacza nic strasznego. Świadczy tylko o tym, że posiadamy ową bakterię w żołądku i być może to ona jest przyczyną naszych problemów, ale niekoniecznie musi tak być.

Możliwość komentowania Testy na bakterie Helicobacter pylori została wyłączona