Przemysł

Toksyczny świat -czy to przesada?

Obecnie wiele się słyszy na temat związków chemicznych, które są wręcz wszędzie, otaczają człowieka z każdej strony i coraz więcej z nas popada z paranoję słysząc, że większość z nich jest dla nas niebezpieczna. Z jednej strony nie ma się co dziwić, ponieważ chemia jest teraz wszędzie- w żywności, nawet w owocach i warzywach, w wodzie, a także w powietrzu.

Związki niebezpieczne dla człowieka

związek chemiczny styrenBiorąc pod uwagę to co zostało powiedziane wcześniej, trzeba jednak pamiętać, aby nie popadać w paranoję i na chłodno zaczerpnąć wiedzy. Wiele związków chemicznych jest faktycznie niebezpiecznych, ale wiele jest takich, które są całkowicie nieszkodliwe lub też szkodliwe w bardzo niewielkim stopniu. Dziś zwrócimy uwagę na związek chemiczny styren. Wiele się ostatnio o nim słyszy, warto więc przyjrzeć się temu bliżej. Oczywiście styren został uznany przez ministerstwo zdrowia za substancję niebezpieczną. Między innymi powodem jest to,  że działa on w sposób drażniący na oczy oaz skórę. Są też podejrzenia odnośnie tego, że działa rakotwórczo, toksycznie, niszczy układ pokarmowy i nerki. Oczywiście mowa tu już o zatruciu tą substancją, bo przy niewielkim zetknięciu, to działanie nie jest tak silne i niebezpieczne. Wiele jest takich substancji, które pędzają nam sen w powiek, jednak warto zwrócić uwagę na to, kiedy te substancje są dla nas niebezpieczne i przy jakim stężeniu.

Pamiętajmy więc, że trzeba mieć świadomość i dużo czytać, ale nie dajmy się też zwariować. Większość substancji chemicznych jest szkodliwa, ale nie w stężeniu, z którym mamy do czynienia na co dzień. Tak samo jak w przypadku kawy czy innych używek. Kilka kaw dziennie nie prowadzi do poważnych uszczerbków a zdrowiu, jednak gdyby pić ich kilkanaście- można zobaczyć szybko niepożądane efekty.

Możliwość komentowania Toksyczny świat -czy to przesada? została wyłączona