Zdrowie

Twarz oprószona pudrem

Nadeszło długo wyczekiwane lato. Dni stały się dłuższe i cieplejsze. Pogoda potrafi czasem zaskoczyć i zesłać nam żar z nieba. Wysokie temperatury za oknem nie zwalniają nas jednak z dbałości o własny wygląd, szczególnie w pracy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które z jeszcze większą starannością muszą dbać o staranny makijaż, co jak w wiadomo latem jest nieco trudniejsze.

Stosowanie pudru do twarzy

puder do twarzyNasza kosmetyczka latem powinna nieco zmienić swą zawartość. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wysokie temperatury nie są czynnikiem sprzyjającym dla naszego makijażu. To, co zostało starannie nałożone wcześnie rano, po krótkim czasie może prezentować się niekoniecznie dobrze. Latem warto zaopatrzyć się w kosmetyki długotrwałe, a najlepiej wodoodporne. Jednak naszym największym sprzymierzeńcem jest puder do twarzy. To kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor do swej cery. Jeśli ktoś ma z tym problem, istnieje także wygodne rozwiązanie w postaci pudru transparentnego – czyli takiego bez koloru, w postaci białego proszku, który w kontakcie ze skórą staje się delikatny i przezroczysty. Puder nie tylko utrwali makijaż, ale przede wszystkim (co szczególnie ważne latem) zapanuje nad mało estetycznym świeceniem cery. Upał może nawet spowodować błyszczenie na cerze suchej. Nie wygląda to dobrze, a w pracy i nie tylko chcemy prezentować się ładnie i schludnie. Pudry w kamieniu są o tyle wygodne, że można je zabrać do torebki i w razie problemu dyskretnie poprawić makijaż.

Warto wiedzieć, jakie kosmetyki przysłużą się naszej cerze latem. Mały remanent w kosmetyczce wskazany jest także w dziedzinie pielęgnacji. Dobre kosmetyki nie tylko upiększają, ale też zapewniają nam wiele godzin komfortu i pewności, że wyglądamy nienagannie.