Zdrowie

Uzależnienia można leczyć we Wrocławiu

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą, nieuleczalną, prowadzącą nieuchronnie do degradacji społecznej oraz zawodowej, a w skrajnym przypadku także do śmierci. W Polsce można skorzystać bezpłatnie z terapii odwykowej. Wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się na podjęcie leczenia.

We Wrocławiu leczy się uzależnienie od alkoholu

leczenie uzależnień we WrocławiuAlkohol jest powszechnie dostępny i spożywany w naszym społeczeństwie. Niektóre osoby są szczególnie narażone na wystąpienie uzależnienia. Im więcej różnych czynników ryzyka, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. W przypadku alkoholizmu pewną rolę odgrywają czynniki biologiczne i genetyczne, psychologiczne oraz społeczne. Alkoholizm jest chorobą, która prowadzi do istotnych szkód zdrowotnych i społecznych. Można jednak ją zatrzymać. Wiele alkoholików jest w stanie żyć w trzeźwości po dobyciu intensywnej terapii.Pierwszym krokiem na drodze ku zdrowiu jest uświadomienie sobie własnego problemu oraz podjęcie decyzji o zmianie swojego dotychczasowego życia. Leczenie uzależnień we Wrocławiu jest na wysokim poziomie. Można skorzystać z pomocy doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów oraz lekarzy. We Wrocławiu, podobnie zresztą jak w całej Polsce, działa wiele grup samopomocowych AA. Grupy samopomocowe Anonimowych Alkoholików działają według pewnych zasad. Trzeźwiejący alkoholicy uczą się podczas terapii nowych umiejętności, do których należy konstruktywne radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Terapia uzależnienia od alkoholu polega w dużej mierze na uświadomieniu sobie strat związanych z nałogowym piciem alkoholu, przyznaniu się przed innymi i samym sobą do swojego problemu oraz na realizacji kolejnych kroków AA. We Wrocławiu można liczyć na skuteczną i profesjonalną pomoc.

Możliwość komentowania Uzależnienia można leczyć we Wrocławiu została wyłączona