Usługi

Wiercenie własnej studni

Gdy budujemy swój własny dom to w pewnym momencie stajemy przed dylematem czy wywiercić własną studnię, czy podłączyć się do ujęcia wody o ile takowe istnieje. Problem ten pojawia się szczególnie na obrzeżach miast lub w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do wody z wodociągów miejskich jest ograniczony lub wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czy opłaca się wiercić własną studnię?

wiercenie studni oferowane w poznaniuWszystko zależy od tego gdzie chcemy takową studnię wywiercić. Jeżeli pobudowaliśmy się w miejscu gdzie nie ma problemu z dostępem do ujęcia miejskiego wody pitnej i koszty z tym związane nie są jakieś bardzo duże, to oczywiście nie ma sensu budować własnej studni. Ale niekiedy koszty podłączenia do publicznego ujęcia wody są na tyle wysokie, że warto zainwestować we własną studnię. Przykładowo wiercenie studni oferowane w Poznaniu jest usługą na tyle kompleksową, że pracownicy firmy przed podpisaniem umowy sprawdzają teren naszej nieruchomości w celu poszukiwania odpowiedniej żyły wodnej oraz przedstawiają nam kosztorys całej inwestycji. Dodatkowo możemy uzyskać informację po jakim czasie wskazana inwestycja nam się zwróci, czyli od kiedy koszty korzystanie z ujęcia wody sprowadzi się jedynie do konserwacji urządzeń takich jak pompy itp. Należy przy tym pamiętać, że nie na każdym terenie uda się wywiercić studnię.

Podsumowując, najpierw należy zaczerpnąć opinii fachowców aby dowiedzieć się czy warto podjąć się takiej inwestycji jak budowa własnej studni. Należy więc skrupulatnie całość policzyć, wszystkie koszty i ewentualne oszczędności, rozważyć za i przeciw i dopiero wtedy można podjąć decyzję co do budowy własnego ujęcia wody pitnej i nie tylko. Jeżeli uda się zrealizować taką inwestycję to będziemy wreszcie niezależni w kwestii dostępu do wody.

Możliwość komentowania Wiercenie własnej studni została wyłączona