Dom i ogród

Właściwości trawy sportowej

 

Trawa kojarzy nam się najczęściej z rośliną, która występuje na naszej planecie bardzo powszechnie, ale ze względu na tak powszechne występowanie ludzie ją lekceważą i często myślą, że jest tylko jeden gatunek. Prawda jest inna, ponieważ istnieją niezliczone gatunki tej rośliny. Twórcy traw sportowych mają naprawdę ogromną wiedzę na ten temat, bo jest im ona potrzebna w pracy.

Jak należy się obchodzić z trawami sportowymi?

trawa sportowa - nasionaKiedy człowiek zastanawia się, czego dokładnie potrzebuje konkretna roślina, to powinien pamiętać o tym, że ma ona przecież zupełnie standardowy system korzeniowy i w związku z tym powinna mieć dostęp do żyznej gleby, bo to z niej będzie czerpać zdecydowaną większość potrzebnych rzeczy. Naturalnie wszystkie rośliny bez względu na gatunek, a więc także te o przeznaczeniu sportowym powinno się regularnie podlewać. Warto się chociaż przez chwilę zastanowić, z czego dokładnie składa się trawa sportowa – nasiona takiej trawy często mogą pochodzić od wielu różnych gatunków, bo to pozwala osiągnąć jeszcze lepszy efekt i lepsze właściwości stworzonej z czegoś takiego murawy. Właśnie dlatego takie nasiona sprzedawane są w dużych paczkach, a są to mieszanki różnych gatunków, bo każdy gatunek wtedy przekazuje do murawy to, co ma najlepszego. Takie mieszanki nasion da się wykorzystywać nawet w miejscach, gdzie wcześniej nie było żadnej murawy ani czegoś podobnego.

Na przykład obecność zwyczajnej trawy pozwala na to, żeby taką murawę kosić naprawdę nisko, bo przecież bez najmniejszego problemu regeneruje się ona i to w bardzo szybkim tempie, a po każdym skoszeniu wygląda jeszcze lepiej. Inne gatunki natomiast nadają trawom sportowym odpowiednią sprężystość i odporność na zniszczenie, bo przecież na boiskach jest ona wykorzystywana dość intensywnie.

 

Możliwość komentowania Właściwości trawy sportowej została wyłączona