Przemysł

Wózki widłowe – nieodzowne w magazynie

Podnośnik lub wózek widłowy, zwykle używany w magazynach, służy do szybkiego i łatwego przenoszenia palet towarów w magazynie, a także podczas załadunku i rozładunku towarów z przyczep transportowych lub wagonów kolejowych. W zależności od modelu mogą podnosić palety towarów o wysokości od 6 do 15 metrów

Wózki widłowe umożliwiają łatwe przenoszenie palet

tanie wózki widłoweNiektóre wózki mają na celu jednoczesne podnoszenie 2 palet obok siebie, aby osiągnąć większą wydajność (widziałem ten typ w zakładzie w rozlewni, w którym niepożądane jest układanie palet napojów w butelkach, ponieważ dolne butelki zostałyby zmiażdżone przez dodatkową wagę) . Istnieją również tanie wózki widłowe przeznaczone na place budowy, zwane wysięgnikami z funkcją zoom. Zazwyczaj są one zbudowane z układów napędowych 4×4 i mają kabinę dla kierowcy, z teleskopowym wysięgnikiem z przesuniętym do końca widelcem. Umożliwiają one szybki rozładunek transportów i materiałów, a także szybkie przemieszczanie palet wokół miejsca pracy do miejsca, w którym są potrzebne. Teleskopowy wysięgnik umożliwia także łatwe przenoszenie palet na drugie lub trzecie piętro budowanego budynku, minimalizując koszty pracy związane z otwarciem palety na poziomie gruntu i ręcznym transportem produktu na drugą lub trzecią powierzchnię podłogi. Innym zastosowaniem wózków podnośnikowych i wysięgników z funkcją zoom jest podnoszenie personelu w celu wykonywania prac na wysokościach, do których dostęp jest niebezpieczny po drabinie.

Wymaga to specjalistycznej platformy z poręczami lub podobnymi twardymi punktami do zamocowania elementu ściągającego uprzęży. Takie zastosowanie jest nietypowe, ponieważ podnośniki nożycowe są uważane za bezpieczniejsze, dlatego są preferowane i w niektórych regionach obowiązkowe.

Możliwość komentowania Wózki widłowe – nieodzowne w magazynie została wyłączona