Hodowla i Uprawy

Wybór suchej karmy dla psa

 

Każdy właściciel psów doskonale zdaje sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniej karmy. Podobnie jak u ludzi, jedzenie przeznaczone typowo dla zwierząt również musi posiadać określoną ilość korzystnych witamin i minerałów. Zdrowy posiłek dla twojego psa to gwarancja, że będzie rzadziej chorował.

Zakup odpowiedniej suchej karmy

suche karmy dla psówJak wiemy zwierzęta potrafią być wybredne, nie każdy pies zje każdą kupioną przez nas karmę. Dlatego warto podawać psu najpierw zróżnicowaną karmę, z różnymi składnikami, dzięki temu będziemy mogli się przekonać jaki rodzaj karmy smakuje naszemu psu. Dzisiaj na rynku mamy do wyboru nieskończenie wiele opcji. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno karmy przeznaczone dla szczeniaków, dla starszych psów, psów długowłosych oraz dla psów z nietolerancją pokarmową. Istnieją również suche karmy dla psów, które nie tolerują jakiegoś składnika. Taki duży wybór jedzenia dla psów stwarza możliwość wyboru jak najlepszej karmy dla twojego psa. A jaką pojemność karmy wybrać? Jeżeli kupujesz po raz pierwszy jakąś karmę i nie masz pewności, że zasmakuje twojemu psu, najpierw zaopatrz się w małą karmę. Nie wiesz czy przypadnie go gustu pupilowi, więc lepiej najpierw sprawdzić czy w ogóle powinieneś kupować większą paczkę tej suchej karmy. Wiem z własnego doświadczenia, że najlepiej wprowadzać nową suchą karmę stopniowo, na sam początek powinieneś podać małą miskę, by potem trochę dokładać, jeżeli twój pies ją polubi.

Ostatnio coraz głośniej jest o karmach bez zawartości zbóż, jak pokazały badania są one bezużyteczne w diecie psa, nie wniosą nic dobrego. W przeciwieństwie do ludzi psy nie potrzebują aż takiej ilości węglowodanów. Przed ostatecznym zakupem suchej karmy dla zwierząt zastanów się jakiej potrzebuje twój pies.

 

Możliwość komentowania Wybór suchej karmy dla psa została wyłączona