Drukarnie i reklama

Wybór teczki do akt osobowych

Prowadząc akta osobowe można mieć dylemat jakie teczki prowadzić dla tych pracowników. Na rynku jest wiele dostępnych typów tych teczek. Od górnie nie ma ustalonej formy teczki do akt osobowych. Jest jedynie powiedziane, że teczka ma składać się z trzech części: A, B i C. Związku z tym możemy dobrowolnie wybrać teczki jakie tylko chcemy. My przynajmniej użyliśmy alternatywnej formy teczki.

Zwykłe teczki do akt

teczka akt osobowychNiektórzy idą do sklepu i tam proszą o teczki do akt osobowych. Wtedy sprzedawca przynosi nam takie gotowe teczki, które mogą być wykorzystane tylko w tym celu. Nawet są już opisane jako akta osobowe. Jak one wyglądają? Są zazwyczaj sztywne. Otwierają się jak zwykła książka. W środku mają trzy przegródki. Ale są też dostępne w wersji z miękką okładką. A my w firmie użyliśmy zwykłych teczek, które w środku miały takie dwa zaczepy na które można było wsadzić przedziurkowane papiery. Zazwyczaj używamy ich do ogólnego przechowywania dokumentacji związanej z przetargami, ale wystarczy taką teczkę trochę zmodyfikować. To znaczy zrobić trzy przekładki i gotowe mamy teczkę do akt osobowych. Jest to zdecydowanie tańsza i alternatywna wersja teczki osobowych. Trzeba pamiętać, że teczka akt osobowych taka gotowa jest droga. Mając jednego pracownika lub kilku to jeszcze można się poświęcić i kupić takie dobre teczki. Ale jak w firmie pracuje kilkadziesiąt pracowników, to warto skorzystać z tych alternatywnych teczek. Przecież i tak spełniają one wszystkie wymogi. Nie wiem jak w innych firmach, ale ja mam teczki też podzielone kolorami. To znaczy pracownicy z działu biurowego mają założone białe teczki. Z kolei pracownicy produkcyjni mają teczki czarne, a kierownicy mają teczki zielone.

Chcąc założyć teczkę osobową dla pracownika nie musimy koniecznie kupować gotowych teczek, które są przeznaczone tylko do tego celu. Ale możemy jak najbardziej kupić zwykłe teczki i je trochę we własnym zakresie przerobić. Ja tak mam w swojej firmie. Trzeba zaznaczyć, że ten sposób jest tańszy od kupowania gotowych teczek do akt osobowych.

Możliwość komentowania Wybór teczki do akt osobowych została wyłączona