Dla dziecka

Wygodne piżamy dziecięce

Maluchy rosną jak na drożdżach i czasem ciężko nadążyć za ich rozwojem. Noworodki i niemowlęta, są w stanie nawet w ciągu kilku tygodni wyrosnąć z rozmiaru, więc lepiej nie kupować zbyt wielu ubrań w tym samym rozmiarze.

W jakich piżamkach śpią dzieci?

piżama dziecięca 98To, jak jest dziecko ubrane w dużej mierze zależy od jego wieku i pory roku. Noworodki i niemowlęta, najczęściej są ubierane w praktyczne ubranka, ponieważ noszą jeszcze pieluszki. Mamy kupują im głównie body rozpinane w kroczku, które są bardzo praktyczne. Dzieci mogą w nich chodzić każdego dnia bez względu na pogodę, ale muszą też mieć coś innego do spania. Dla takich maluchów najlepiej sprawdzają się pajacyki, czyli góra bluzka połączona ze spodenkami, tworząca kombinezon. Piżama dziecięca 98 jest już na pograniczu dwu – trzylatka, gdyż rozmiary do 98 są przeznaczone dla młodszych dzieci. Choć takie dzieci też mogą jeszcze nosić pieluszkę, to można już im wprowadzać piżamki składające się z podkoszulka i spodenek. W sklepach można je kupować w kompletach lub nawet zestawach po kilka sztuk, dzięki czemu ich cena będzie niższa. Warto mieć w zapasie kilka piżamek dla malucha, żeby były na zmianę. Większość z nich jest uszyta z miękkiej bawełny, więc są przyjemne w dotyku i mogą w nich spać alergicy. Piżama może być jednokolorowa lub wielobarwna, choć dla dzieci częściej się spotyka je z nadrukowanymi postaciami z ich ulubionych bajek. Z pewnością w takie piżamce każde dziecko będzie chętnie szło do łóżeczka. Cena takiego ubranka, to nawet kilkanaście złotych.

Maluchy tak samo jak dorośli, potrzebują mieć swoje piżamki, które są komfortowe i przyjemnie się w nich śpi. Może to być pajacyk lub klasyczna piżamka dwuczęściowa z krótki lub długim rękawem albo z krótkimi i długimi spodniami.

Możliwość komentowania Wygodne piżamy dziecięce została wyłączona