apartament
Turystyka

Wyjazd do sanatorium

Sanatorium jest to pensjonat medyczny znajdująca się w miejscach o szczególnych walorach przyrodniczych, które mają korzystny wpływ na organizm człowieka. Sanatoria zajmują się pacjentami potrzebującymi rehabilitacji, przewlekle chorymi oraz rekonwalescentami.

Sanatorium to nie tylko kwestia zdrowotna, ale także relaks w pięknym apartamencie w Kudowie

apartamentŻeby skorzystać z usług sanatorium potrzebujemy specjalnego skierowania lekarskiego. Powinno na nim znaleźć się uzasadnienie oraz miejsce leczenia. Lekarz, który posiada ważną umowę z NFZ, zleca nam szereg badań określających nasz stan zdrowia. Wśród nich znajdują się OB, morfologia, EKG, badanie moczu oraz RTG klatki piersiowej. Skierowanie następnie trzeba przesłać do wojewódzkiego oddziału NFZ. Nasze skierowanie na tym etapie może być odrzucone lub przyjęte. Jeśli zabrakło miejsc w uzdrowiskach wtedy trafiamy na listę oczekujących. Pobyt w sanatorium jest bezpłatny jednak trzeba liczyć się z kosztami dojazdu oraz wyżywienia. Opłacie jednak nie podlegają leki przepisane przez lekarza, nocleg zabiegi. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy można wybrać do jakiej miejscowości chciało by się wybrać? Niestety wybór ośrodka należy do lekarza wystawiającego skierowanie. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie aby zasugerować gdzie czulibyśmy się najlepiej. Niektóre osoby mogą odczuwać zbyt duży dyskomfort związany z daleką podróżą. W takim wypadku lekarza na pewno uwzględni nasze sugestie. W sanatoriach zakwaterowani zostaniemy w pokojach, najczęściej nie będziemy w nich sami. Istnieje również opcja prywatnego wyjazdu do takiego pensjonatu, wtedy można spodziewać się apartamenty kudowa. Wybierając sanatorium warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak położenie geograficzne, inne powietrze jest w górach inne nad morzem, specyfikę wód uzdrowiskowych, a także na dostępne atrakcje. Sanatorium to nie tylko zabiegi, ale również odpoczynek psychiczny od codziennych trosk. Wiele atrakcji zapewniają przygraniczne uzdrowiska takie jak Kodowa Zdrój. W położonej w górach Kudowie zaczerpniemy z pewnością rozrywek, ale także relaksu.

Wyjazd do sanatorium może być świetną okazją do podreperowania swojego zdrowia, a także do wypoczynku. Pamiętajmy o tym, że mamy prawo do pobytu w takim pensjonacie raz na 18 miesięcy.

Możliwość komentowania Wyjazd do sanatorium została wyłączona