Sport

Wytrzymała podłoga sportowa

Od czasu gdy zaczęliśmy urządzać treningi w lokalnej szkole minęło nieco czasu, więc postanowiliśmy w końcu sprawić sobie własny klub z prawdziwego zdarzenia. Mieliśmy nawet idealne miejsce, które przerobiliśmy ze starego magazynu. Wystarczyło je tylko porządnie wyekwipować, by móc urządzać w nim treningi i szkolenia z walki bronią.

Podłogi do sali sportowej

podłogi sportowePrzez kilka miesięcy, gdy trenowaliśmy w sali sportowej lokalnej szkoły, mieliśmy okazję nabrać również doświadczenia z różnymi rodzajami nawierzchni, jaką stosowano w salach do ćwiczeń. Dlatego też postanowiliśmy naszą salę wyposażyć w najnowocześniejsze nawierzchnie do ćwiczeń, pozwalające trenować zarówno technikę jak i kondycję. W zależności od przeznaczenia, podłogi sportowe różniły się od siebie przede wszystkim wykonaniem i przyczepnością nawierzchni. Najczęściej spotykane nawierzchnie, bardzo często spotykane w szkolnych salach sportowych były gładkie, i pozwalały na bardzo łatwe bieganie, a jednocześnie zapewniały dość dobrą przyczepność w odpowiednim obuwiu, zapobiegając prawdopodobieństwo kontuzji. Drugi rodzaj podłogi, jaki chcieliśmy zastosować był przede wszystkim używany w siłowniach i salach treningowych. Była to twarda i chropowata nawierzchnia, zapobiegająca ślizganiu się nawet podczas intensywnych ćwiczeń, i tego rodzaju nawierzchnia była wręcz idealna do treningów szermierczych czy nawet pojedynków szkoleniowych, bo podczas ćwiczeń na takiej podłodze nie było obawy o nagłą utratę równowagi.

Profesjonalne nawierzchnie nie były trudne do znalezienia, i nie były tak drogie, jak większości się zdawało. W krótkim czasie mogliśmy wykończyć salę treningowa tak, by była ona jak najbardziej nowoczesna i profesjonalna, umożliwiając wszelkie możliwe ćwiczenia.

Możliwość komentowania Wytrzymała podłoga sportowa została wyłączona