Usługi

Z dzieckiem do stomatologa

Dla dziecka, jak i samego rodzica, wizyta u dentysty jest wydarzeniem bardzo stresującym. Nie wiemy czego spodziewać się po naszym malcu, jaka będzie jego reakcja na stomatologa. Kiedy powinniśmy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę dentystyczną, jak się przygotować? Na te pytanie pomógł odpowiedzieć nam jeden z dentystów z Krakowa.

Odpowiednie podejście stomatologa to klucz do sukcesu

A-Dent w KrakowieWielu rodziców wybiera się z dzieckiem do dentysty po raz pierwszy dopiero gdy zaczną tworzyć się problemy jak np. pierwsza próchnica. Gro dzieci, ze stomatologiem mają do czynienia, dopiero gdy gabinet dentystyczny znajduje się w szkole. Takie zachowanie stanowczo krytykuje jeden z lekarzy z kliniki stomatologicznej A-Dent w Krakowie. Tak naprawdę o uzębienie dziecka, powinniśmy zadbać jeszcze przed jego urodzeniem, bowiem dieta matki, w dużym stopniu wpływa na budowę kości niemowlęcia. Pomijając ten krok, zdecydowanie do dentysty z dzieckiem należy udać się jak najwcześniej czyli tuż po wyrośnięciu pierwszego zęba. Należy również pamiętać o odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej dziecka, a także ochronę go przed bliskim kontaktem przed bakteriami pochodzącymi od osób, borykających się z chorobami zębów. Na przyszłość współpracy dziecka z dentystą wpływ mają nie tylko rodzice, ale także i sam stomatolog. Mali pacjenci wymagają odpowiedniego traktowania. Wizytę należy wydłużyć o czas rozmowy, która potrzebna jest do zdobycia zaufania dziecka i rozluźnienie go.

Udając się z dzieckiem na regularne wizyty kontrolne, kontakt ze stomatologiem nie będzie kojarzony tylko z bolesnym leczeniem, co ma również duży wpływ na późniejszy charakter współpracy. Na szczęście dzisiejsi lekarze są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi, dzięki czemu malcy coraz chętniej udają się do gabinetu stomatologicznego.

Możliwość komentowania Z dzieckiem do stomatologa została wyłączona