mieszkania na sprzedaż
Sklepy i zakupy

Zakup dachu nad głową czyli mieszkanie czy dom?

W dzisiejszych czasach żeby mieć własne mieszkanie bez kredytu to trzeba albo mieć dużo pieniędzy, albo odziedziczyć je po rodzicach lub dziadkach. Niestety zdarza się to coraz rzadziej i coraz więcej osób musi brać kredyt na własne mieszkanie. A ceny mieszkań w Starogardzie Gdańskim są bardzo zróżnicowane.

Domy i mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego

mieszkania na sprzedażDlatego czasami warto zastanowić się nad tym czy oglądać nowoczesne mieszkania na sprzedaż Starogard Gdański czy lepiej domy. Czasami mieszkania są droższe niż małe przytulne domki. Pomagał nam w tym znajomy, który pracuje w biurze nieruchomości. Plusem mieszkań jest to, że na rynku wtórnym jest ich znacznie więcej aniżeli domów. Kiedy cztery lata temu chcieliśmy z mężem kupić mieszkanie objeździliśmy całe miasto w poszukiwaniu tego jedynego. Dzięki temu wiedzieliśmy, że nie kupimy mieszkania, które nadaje się do gruntownego remontu. Kiedy szukaliśmy mieszkania było kilka takich, które bardzo nam się podobały. A wiedzieliśmy, że chcemy kupić mieszkanie do pewnej kwoty, zwłaszcza że musieliśmy wziąć również kredyt. W jednym z mieszkań jak tylko do niego weszłam zakochałam się od razu. Miało piękną kuchnię, która miała być moim królestwem. Położone było przy lesie i oboje z mężem chcieliśmy je kupić. Jednak osoby sprzedające nie chciały zejść z ceny ani złotówki, dlatego musieliśmy odpuścić. Kolejnym mieszkaniem, które bardzo nam się spodobało miało trzy naprawdę bardzo duże pokoje. Było całe wyremontowane. Jednak miało kilka minusów. Kuchnia była malutka i prawie połączona z łazienką. Do tego ogrzewanie było gazowe, bo było to mieszkanie w kamienicy i to jeszcze na tak zwanym niskim parterze. Kiedy ktoś przechodził pod oknami można było zajrzeć do tego mieszkania.

 

A co jeszcze mi się nie spodobało to to, że z klatki schodowej wychodziło się wprost na wąski chodnik zaraz przy ruchliwej ulicy. Jednak znaleźliśmy to nasze wymarzone, które nie wymagało wielkiego remontu i jego cena też była odpowiednia.

Możliwość komentowania Zakup dachu nad głową czyli mieszkanie czy dom? została wyłączona