Wyposażenie domu

Zakup dużego łóżka do nowego domu

 

Właściwie całe życie spałam na rozmaitych kanapach, sofach i tapczanach. Normalne łóżko spotykałam tylko w hotelu, a ostatni raz spałam przez więcej niż trzy noce z rzędu na czymś, co nie jest kanapą, kiedy miałam jeszcze swoje niemowlęce łóżeczko. Kiedy więc urządzaliśmy z mężem sypialnię w naszym domu, to kupno łóżka było dla mnie najważniejsze.

Zdecydowaliśmy się na łóżko dębowe

duże łóżko dęboweWcześniej w mieszkanku w mieście nie było nawet miejsca, żeby wstawić łóżko które zajmowałoby większą powierzchnię, niż nasza łazienka i pół przedpokoju. Teraz mogłam sobie na to pozwolić i zamierzałam kupić coś dużego, solidnego, w czym można się wylegiwać przez cały weekend, a najlepiej jeszcze z litego drewna. Mąż przebąkiwał o łóżku tapicerowanym, ale nie pasowałoby do wystroju sypialni, dlatego szukaliśmy wytrwale, aż trafiłam na to, czego szukałam: sklep oferujący meble z litego drewna, w tym i łóżka. Od razu spodobała mi się prosta, elegancka stylistyka mebli, naturalne kolory i solidność. Takie łóżko nie zarwie się pod nami, trzema psami i dwójką dzieci, a nawet kot się zmieści. Wybraliśmy naprawdę duże łóżko dębowe, metr osiemdziesiąt na dwa, a w sąsiednim sklepie trafiliśmy na odpowiedni materac. Zamówiliśmy transport, bo nasz samochód nie był w stanie tego pomieścić, oraz usługę wniesienia zakupów. Bo co jak co, ale ogromny materac i łóżko z dębu ważą naprawdę dużo i nawet we dwoje moglibyśmy nie dać rady. Zwłaszcza z łóżkiem, które ważyło równe osiemdziesiąt kilogramów, sama bym go nie ruszyła.

Nowy zakup sprawdził się znakomicie. Nareszcie mam dość miejsca, żeby kręcić się we śnie do woli i nie bać, że spadnę albo wybiję mężowi zęby łokciem. Łóżko jest wielkie, solidne i po prostu ładne, a materac bardzo wygodny i uważam go za idealny wybór. Nie zamieniłabym go na nic innego.

 

Możliwość komentowania Zakup dużego łóżka do nowego domu została wyłączona