Przemysł

Zalety wózków z siatką w warsztacie

 

Jeśli prowadzimy np. serwis samochodowy w którym prowadzone są kompleksowe naprawy aut, powinniśmy pomyśleć o elementach, które usprawnią jego prace np. poprzez łatwe gromadzenie nawet drobnych części. Jest to bardzo istotne, ponieważ podczas transportu np. rozebranego silnika, takie elementy mogą się zgubić, co znacznie podniesie koszty ponownego uruchomienia samochodu.

Zabezpieczone drobiazgi – użycie dostosowanego wózka

wózki osiatkowaneMówiąc o gromadzeniu drobnych części samochodowych, należy pomyśleć aby były one jak najdokładniej zabezpieczone, gdyż niezwrócenie na to uwagi może zakończyć się ich zgubieniem lub też wymieszaniem z częściami innego samochodu. Dlatego też w takich miejscach dobrze sprawdzą się wózki osiatkowane. Są to wózki posiadające zamknięte siatką boki, dzięki czemu nawet najdrobniejszy element z nich nie wypadnie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także fakt, iż pomogą one naszym pracownikom w przewiezieniu dużych i nieporęcznych elementów takich jak np. blok silnika. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na to, jaka jest ich ładowność oraz z jakiego materiału zostały wykonane. Kolejnym ważnym czynnikiem jest także to jakiej wielkości są oczka w siatce zabezpieczającej. Najlepiej by były one jak najmniejsze, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nawet najmniejszy element nie wypadnie z takiego wózka i się nie zgubi. Cena ich zakupu zależy od wybranych modeli ich ilości oraz ładowności. Ważnym czynnikiem podczas wyboru wózków powinna być także wielkość ich kółek, gdyż to od nich zależy czy taki wózek będzie się lekko prowadził.

Usprawnienie pracy w takich miejscach jak serwisy samochodowe, wiąże się z ich wyposażeniem w elementy które zapewniają możliwość łatwego i komfortowego transportu części. Opisane rozwiązanie da nam pewność, że po rozebraniu danego czynnika, wszystkie części będą znajdowały się na swoim miejscu.  

 

Możliwość komentowania Zalety wózków z siatką w warsztacie została wyłączona