Przemysł

Zastosowanie chlorku wapnia

Zimą na skutek intensywnych opadów śniegu lub śniegu z deszczem, nawierzchnia dróg oraz chodników staje się śliska. Może to stwarzać niebezpieczeństwo, dlatego konieczne jest podejmowanie działań zapobiegających oblodzeniom. Jakie to działania?

Właściwości chlorku wapnia

chlorek wapniaNajlepiej na nawierzchni zastosować specjalistyczne preparaty. Jednym z nich jest chlorek wapnia, który oferowany jest przez producentów w formie płatków. Dlaczego jest on taki skuteczny? Ponieważ charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami higroskopijnymi. To sprawia, że może pochłaniać wilgoć z otoczenia oraz wytwarzać ciepło – i tym sposobem można pozbyć się oblodzeń. Bez wątpienia jest to podstawowy produkt, który może być stosowany do zimowej pielęgnacji dróg i chodników. Jest on efektywny w każdej temperaturze, nawet tej ekstremalnie niskiej. Powszechnie znajduje on zastosowanie nie tylko w zwalczaniu oblodzeń, ponieważ w profesjonalnych branżach używany jest nawet do osuszania gazów oraz cieczy w trakcie syntez chemicznych. Może stanowić także środek pomocniczy do drenażu oczyszczalni ścieków. Obecnie renomowani producenci w całym kraju oferują chlorek wapnia w opakowaniach po 25 kilogramów lub też w tzw. big bag o pojemności 1 tony. Opłacalnym jest zakupienie dużego opakowania, ponieważ taki chlorek wapnia będzie z pewnością przydatny przez całą zimę. Ponadto nie psuje się on, dlatego z zapasu będziemy mogli skorzystać także w kolejnym roku.

Bez wątpienia chlorek wapnia jest najskuteczniejszym produktem pozwalającym na pozbycie się oblodzeń z chodników i dróg, a jego dodatkowe właściwości sprawiają, że może być stosowany także w innych miejscach, na przykład za jego pomocą można zabezpieczać powierzchnię kortów tenisowych i boisk sportowych przed osadzaniem się pyłów.

Możliwość komentowania Zastosowanie chlorku wapnia została wyłączona