Usługi

Zwiedzaj Warmię i Mazury

To nie był do końca planowany nocleg, ale skoro już tamtędy przejeżdżałem, to postanowiłem spędzić dwa dni w Braniewie. Z jednej strony było późno, więc mogłem odpocząć. Z drugiej, zobaczyłem trochę miejsc w okolicy. I nie żałuję, bo ciekawie spędziłem czas.

Braniewo z szeroką ofertą noclegową

nocleg w BraniewieDo Braniewa przyjechałem w drodze z Gdańska na Mazury. Po spotkaniu z klientem planowałem bowiem urlop. Wybrałem 10 dni na Mazurach, ale 2 dni postanowiłem spędzić w Braniewie. Po pierwsze, było po drodze, a po drugie, było już późno i nie chciałem nocą szukać swojego mazurskiego hotelu. Okazuje się, że nocleg w Braniewie to był dobry pomysł. Na szybko poszukałem w Internecie i znalazłem kilka ofert. Hotel, pokoje do wynajęcia, agroturystyka. Naprawdę było w czym wybierać, choć miasto liczy kilkanaście tysięcy mieszkańców. Znalazłem więc fajną miejscówkę, cichą, z miłą obsługą i możliwością zamówienia jedzenia. Parking praktycznie tuż przy oknie, Internet wi-fi, nic więcej nie było mi trzeba. A dlaczego wybrałem akurat Braniewo? Bo to najstarsze warmińskie miasto, a na miejscu jest do zobaczenia trochę zabytków. Akurat uwielbiam zwiedzać, więc nie zwlekałem z decyzją. Co można zobaczyć w tym mieście niedaleko Zalewu Wiślanego? Kościoły, cerkiew, fragment zamku czy spichlerz. Jest także przystań, dzięki której można wybrać się w rejs łódką. Nie mogłem nie skorzystać także z oferty zoo. Tak, tak. Kilkunastotysięczne miasto posiada ogród zoologiczny z kilkudziesięcioma gatunkami zwierząt. Poza tym w miejscu, gdzie nocowałem, dowiedziałem się, iż w okolicach Braniewa można ciekawie spędzić czas na szlakach turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Może kiedyś będę miał okazję sprawdzić.

Tym razem na rower się nie wybrałem, ale być może kiedyś wrócę do Braniewa albo którejś z okolicznych miejscowości. Każda z nich ma bowiem coś do zaoferowania. Urlop w tych okolicach może więc się okazać naprawdę atrakcyjny. Tym bardziej że może to być znakomita baza wypadowa do dalszych wycieczek – do Trójmiasta, Malborka czy nad mazurskie jezioro.

Możliwość komentowania Zwiedzaj Warmię i Mazury została wyłączona