windy osobowe
Bezpieczeństwo

Windy osobowe dla niepełnosprawnych pomagają w funkcjonowaniu w Polsce

Nie tak dawno temu jeszcze myślenie o osobach z różnego rodzaju niepełnosprawnościami było bardzo krzywdzące, ludzie zdrowi nie tylko dyskryminowali takie osoby, ale także się ich bali zwłaszcza jeśli chodziło tu o wszelkiego rodzaju niepełnosprawności umysłowe. Od pewnego czasu prowadzi się różnego rodzaje akcje medialne, które mają na celu uświadomienie społeczeństwa czym jest niepełnosprawność oraz, ze osoby z rożnego rodzaju ułomnościami nie muszą być wcale postrzegane w innym świetle niż osoby zdrowe.

Czy warto jest montować windy osobowe?

windy osoboweMówi się na przykład o tym, ze takie osoby mogą być równie wartościowymi pracownikami co osoby zdrowe, zresztą nie tylko się o tym mówi, rząd oferuje także dotacje na zakup urządzeń mających na celu ułatwić funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej w firmie, najczęściej są to ułatwienia dla osób niepełnosprawnych ruchowy, czyli za państwowe pieniądze można zakupić takie urządzenia jak platformy dla niepełnosprawnych, dźwigi dla niepełnosprawnych, platformy dla inwalidów, podnośniki dla niepełnosprawnych osobowe. Oczywiście nie zawsze tego typu dostosowania muszą być konieczne, bo jeśli firma znajduje się na piętrze lub w budynku są przestronne windy osobowe, można z tego zrezygnować, jeśli chodzi o osoby nie słyszące na przykład, dostosowania wymaga jeszcze mniej elementów, a informacje jakie trzeba uzyskać na ten temat nie są trudne do zdobycie. Dodatkowo akcje nie dotyczą tylko tego, by ułatwić osobom niepełnosprawnym normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, ale akcje te maj ą także na celu wpłynięcie na ogólną mentalność społeczeństwa, czyli na to by wpoić ludziom tolerancje wobec różnego rodzaju inności w tym także i niepełnosprawności. I jeśli chodzi o uprawnienie jakości życia osób niepełnosprawnych to chyba właśnie to aby społeczeństwo w pełni akceptowało takie osoby jest najważniejsze.

Akcje te oczywiście odniosły pewien skutek. Bowiem coraz częściej zdarza się, ze osoba niewidoma czy poruszająca się na wózku dostaje prace przy pracy biurowej lub na innym stanowisku, jednak nie jest to jeszcze zbyt powszechne, Podobnie jest zresztą z akceptacją takich osób, coraz mniej się słyszy o dyskryminacji, jednak nadal nie można powiedzieć by problem ten zniknął.

Możliwość komentowania Windy osobowe dla niepełnosprawnych pomagają w funkcjonowaniu w Polsce została wyłączona