zakładanie ogrodów
Usługi

Żywopłot alternatywą dla ogrodowych płotów?

Wiele osób zastanawia się czy żywopłot może być alternatywą dla prawdziwego metalowego płotu. Ludzie, którzy akurat zajmują się zakładaniem ogrodów zastanawiają się, czy te metalowe ogrodzenie nie buduje muru pomiędzy sąsiadami. Jednak jak pokazuje bezpieczeństwo lepiej mieć ten płotek.

Zakładanie ogrodów nie tylko ze względów estetycznych

zakładanie ogrodówChociaż chyba tylko podłączony do prądu byłby postrachem dla złodzieja, to sam żywopłot nie nadaje się do tego, by pełnić jego funkcję. Jednak idealnie nada się do tego, aby wścibskie oczy ludzi nie zaglądały nam w naszą przestrzeń życiową. Zauważa się to w szczególności na Śląsku, że ludzie bardzo chętnie patrzą w okna swoim sąsiadom. Już teraz nie tylko w same okna ale także ogrody, by sprawić co kto ma w środku, by zmienić to też u siebie, ocenić ich umiejętności w kwestii zakładanie ogrodów. Dlatego wielu polaków chętnie wsadza na przykład tuje czy inne rośliny by odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń. Jest to pewne odcinanie się, jednak gdy chcemy kogoś zaprosić możemy zrobić to w normalny sposób a nie poprzez zerkanie sobie przez płot. Nie od dziś wiadomo, że projektowanie ogrodów jest pewnego rodzaju sztuką, która zostawiana jest dla specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki temu, że są to osoby dokładnie znające temat wiedzą jakie rośliny porosną na tyle gęsto, by ciekawscy ludzie nie mogli zerknąć co dokładnie robimy.

 

Decydując się na żywopłot zastanówmy się także jak wielkie rozmiary ma on mieć. Czy wolimy płotek niski, czy taki, który jest równy z płotem a może wysoki? Pamiętaj, że nie ważne co wybierzesz. Wszystkie typy trzeba regulować i przycinać, by wyglądały estetycznie.

Możliwość komentowania Żywopłot alternatywą dla ogrodowych płotów? została wyłączona